Implanty

implanty opole

Implant w języku polskim oznacza wszczep, czyli element uzupełniający lub zastępujący jakiś konkretny narząd lub fragment tkanki.
O implantach stomatologicznych świat dowiedział się w drugiej połowie XX wieku kiedy ich pomysłodawca i twórca Per – Ingvar Brånemark wprowadził na rynek pierwsze uzupełnienia brakujących zębów w postaci tytanowej śruby umieszczanej w kości szczęk.
Od tamtego czasu rozwijająca się technologia produkcji oraz pogłębiana wiedza pozwoliły na osiągnięcie bardzo powtarzalnego i przewidywalnego leczenia.
Dzisiaj leczenie implantologiczne wraz ze swoją ponad 90% skutecznością stało się nowym standardem w leczeniu braków pojedynczych zębów lub całkowitego bezzębia.

Implant to nic innego jak gwintowany element ze specjalną powierzchnią (śruba), która umieszczona w miejscu braku zębowego zrasta się z otaczającą kością i stanowi zamiennik korzenia. Do elementu zagłębionego w dziąśle wkręcany jest łącznik, a do niego korona protetyczna (korona odtwarza widoczną część zęba wystającą ponad dziąsło).

 

Leczenie implantologiczne podzielone jest na kilka etapów. Cały proces leczenia rozpoczyna diagnostyka oparta na badaniu przez lekarza implantologa oraz na badaniach obrazowych (CBCT,RVG). W kolejnym etapie ustalany jest indywidualny plan leczenia i symulacja efektu końcowego. Następnie rozpoczyna się seria wizyt zabiegowych.
W znieczuleniu miejscowym (jak przy leczeniu zębów), lekarz tworzy w kości miejsce i umieszcza implant. Wszczep następnie zabezpieczany jest śrubą gojącą (w przypadku pracy odroczonej) lub łącznikiem i koroną tymczasową (w przypadku natychmiastowej odbudowy, np. po urazach w odcinku przednim).
Kolejny etap w zależności od miejsca, warunków miejscowych i ogólnych przeprowadzany jest po okresie 3-6 miesięcy i polega na przeniesieniu za pomocą wycisków informacji do laboratorium technika dentystycznego który następnie wykonuje ustalone wcześniej uzupełnienie protetyczne (Korona protetyczna, most, proteza). Czas jest potrzebny aby kość całkowicie zrosła się z powierzchnią implantu.

Leczenie implantologiczne

Leczenie implantologiczne jest w dzisiejszych czasach najlepszym możliwym rozwiązaniem terapeutycznym ponieważ:

  1. W trakcie leczenia nie ma konieczności szlifowania zębów sąsiednich (jak w przypadku konwencjonalnych mostów protetycznych).
  2. Efektem końcowym nie jest imitacja zęba wisząca nad dziąsłem lecz pełnoprawny samodzielny ząb.
  3.  Utrzymanie higieny jest tak samo łatwe jak w przypadku zębów własnych.
  4.  Implant przy prawidłowo zachowanej higienie jest rozwiązaniem dożywotnim, a nie jak w przypadku mostów protetycznych czy protez, które muszą być wymieniane co 5-10 lat.
  5. Wygoda użytkowania jest tak duża, że pacjent zapomina o implancie i niedługo po zabiegu nie pamięta o jego istnieniu.
  6. Materiał, z którego wykonany jest implant to tytan i jest on najbardziej tolerowanym przez organizm materiałem obcym (stosowany szeroko w innych dziedzinach medycyny np. w ortopedii).
Summary
Implanty opole
User Rating
2 based on 32 votes
Service Type
Implanty opole
Provider Name
Dentis,
Częstochowska 42,Opole,Opolskie-45-242,
Telephone No.605 883 575
Area
stomatologia
Description
Implanty stomatologiczne Opole