rentgen_stomatologiczny_myray

Nasz gabinet wyposażony jest w urządzenie do wykonywania precyzyjnych zdjęć punktowych firmy MYRAY, jest najpopularniejszą wersją aparatu punktowego. Podstawowe narzędzie diagnostyki w stomatologii cechuje się maksymalną prostotą użytkowania i wysoką niezawodnością. Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć punktowych w promieniowaniu niemal zero. Proces wykonywania i przetwarzania rentgenogramów jest nadzorowany przez wykwalifikowanego inspektora ochrony radiologicznej.

mikroskop-stomatologiczny-ecleris

Mikroskop ECLERIS niezbędny sprzęt w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym, który umożliwia lekarzowi prace w powiększeniu. Używany jest podczas skomplikowanych i precyzyjnych zabiegów endodontycznych (czyli w leczeniu kanałowym), zabiegów chirurgicznych oraz w periodontologicznych.

sterylizacja

Urządzenia stosowane w stomatologii wymagają dokładnej sterylizacji. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy – nie zawiera
żadnych żywych drobnoustrojów czy toksyn. W naszym gabinecie do procesu sterylizacji wykorzystujemy autoklaw MELAG VACUKLAW 24B+.
Sporządzamy na bieżąco i systematycznie protokoły sterylizacji co pozwala na monitorowanie bezpiecznego cyklu sterylizacji.

bezbolesny-dentysta-opole

Znieczulenie komputerowe SLEEPER ONE to innowacyjny system komputerowy, służący do bezbolesnego i komfortowego podawania
znieczuleń stomatologicznych. Umożliwia leczenie kilku zębów przy jednorazowym znieczuleniu. System składa się z małego komputera
i końcówki, która z wyglądu przypomina długopis. Takie znieczulenie sprawdza się szczególnie u najmłodszych pacjentów.

kauter-carlo-de-giorgi

Nóż chirurgiczny kauter firmy CARLO DE GIORGI przy pomocy którego można wykonać cięcia bez nacisku. Końcówka instrumentu noża
chirurgicznego łatwo przenika przez tkankę, umożliwiając przeprowadzenie dokładnego, prawie pozbawionego krwawienia cięcia, dzięki czemu występuje krótki czas gojenia rany pozabiegowej.

vdv_reciproc-gold

VDV Reciproc GOLD system ten należy do nowoczesnych systemów maszynowych. Rewolucyjna metoda pracy z zastosowaniem ruchu oscylacyjnego pozwala na skuteczne leczenie.

gutta-percha-obturator_eandq-master

Gutta Percha Obturator E&Q Master to idealny system wypełniania kanałów uplastycznioną, ciepłą gutaperką.
Jest łatwy w stosowaniu, minimalizuje czas potrzebny do prawidłowego, trójwymiarowego wypełniania kanału gutaperką.
Ćwieki gutaperkowe przyjmują wówczas formę kanału, tworząc tym samym idealne podłoże pod przyszłą odbudowę. Jest to najlepszy na świecie system pozwalający również na wypełnienie wszelkiego rodzaju odgałęzień i kanałów bocznych co gwarantuje powodzenie leczenia endodontycznego.